Zorunlu trafik sigortası fiyatları düşecek mi

5
1161
Zorunlu trafik sigortası fiyatları düşecek mi
Zorunlu trafik sigortası fiyatları düşecek mi

Zorunlu trafik sigortası fiyatları düşecek mi?

2015 yılının ortalarından itibaren artmaya başlayan zorunlu trafik sigortası fiyatları giderek artmaya devam ederken vatandaşı zor duruma sokmaya devam ediyor. 2016’nın gelmesiyle birlikte yeni bir zam daha eklenince toplam %300 bir artış gözükmekte. Sigorta şirketleri her ne kadar farklı fiyatlar sunsa da geçen sene 200 TL ye kestirdiğiniz bir poliçeyi bu sene 500 -600 TL civarından aşağı bulmak oldukça güç.

Zorunlu trafik sigortası araç sahiplerinin zorunlu olarak yaptırması gereken bir sigortadır. Herhangi bir kaza veya hasar anında karşı tarafa verilmesi gereken bedel ve maddi zararları güvence altına alır. Aynı zamanda zorunlu trafik sigortası yaptırmayan hiçbir araç trafiğe çıkamaz.

Peki en çok tartışılan konu olan fiyatlar düşecek mi yoksa artmaya devam edecek?

Sigorta şirketleri yapılan zamları az bile bulup hasarları karşılamadığını söylerken sigortalılar da oldukça şikayetçi ve bu yapılan zammı dolandırıcılık olarak görüyorlar. Hazine müsteşarlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bu yüksek fiyatlara bir düzenleme getireceklerini bildirdiler. Konu ile ilgili çalışmalara başlanmış olup 2-3 ay içinde bir sonuca bağlanacağı bekleniyor.

5 YORUMLAR

  1. düşecek diye çok beklersiniz sadece gündemi değiştirme bu zaten bu fiyatların artışı karşılıklı görüşmelr sonucu yapılmıyor mu neden şimdi geriye çeksinler geçti artık bundan sonra bu şekilde gider

  2. Ülkemizde düşen tek şey mücadele olur, öyle ki ne zaman maaşlara %5 zam yapılsa, yaşam standartlarına %10 zam yapılıyor halk yine -%5 ile zarar etmiş oluyor, bu ülkenin başına geçen tüm iktidarların yaptığı şeydir.

CEVAP VER