Youtube bağış özelliği geliyor

3
974
Youtube bağış özelliği geliyor
Youtube bağış özelliği geliyor

Youtube bağış özelliği geliyor

Dünyanın en çok videoya sahip platformu olan Youtube, yeni bir özellik ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ünlü şarkıcıların, ünlü yayıncıların bulunduğu bu platform yapısı gereği yenilikler yapmak zorunda ve bu işi gerçekten iyi beceriyorlar.

Youtube üzerinden kanala birçok şekilde destek verebiliyorduk. Abone olma, videoyu paylaşma ya da videoyu beğenme seçenekleri bunlardan birkaçıydı. Ancak yeni gelecek özellik ile beğendiğiniz bir kanalın gelişmesi için bağışta bulunabileceksiniz.

En çok video izlenilen platformların başında gelen Youtube, yayıncılarının gelişmesini sağlamak için yeni bir adım daha atıyor. Normalde Twitch gibi canlı yayın platformlarında mevcut olan bağış özelliğini Youtube’da da görmeye başlayacağız. Çoğunlukla Paypal üzerinden gerçekleşen bu bağış özelliği büyük ihtimal ile Youtube için de geçerli olacak. Çoğu ülkede yürürlüğe giren bu sistem Türkiye’de henüz kullanılmıyor. Bu sistem sayesinde Youtube canlı yayın özelliğini de geliştirmek isteyen Youtube rakiplerine fark atmak için elinden geleni yapıyor. Özellikle Twitch’in canlı oyun yayınlarında alıp yürümesi Youtube Gaming’in arka planda kalmasına neden oluyordu. Bu bağış özelliği ile Youtube Gaming’in rakipleri ile aynı seviyeye gelmesi de söz konusu olacak.

Twitch üzerinden atılan bağışların bir kısmı Twitch’e gitmekte. Youtube da bu bağışlar üzerinden kesintiler yapacak ama Twitch’in kestiğinden daha küçük bir miktar kesinti söz konusu olacak. Bir örnek vermek gerekirse yayıncı aldığı 10 dolarlık bağışın 9.29 dolarını cüzdanına atabilecek.

3 YORUMLAR

CEVAP VER