İstanbul’a yakın tatil yerleri

5
1490
İstanbul'a yakın tatil yerleri

İstanbul’a yakın tatil yeri

Yaz ayının yaklaşması ile beraber, özellikle İstanbul ve çevresindeki illerde çalışanlar için en büyük sorunlardan biridir tatil sorunu. Kimisinin zamanı yok kimisinin ise Akdeniz sahilleri cebini yakmakta. İşte bu yüzden birçok vatandaşımız özellikle İstanbul’a yakın tatil yerlerini aramakta.

Gerek ulaşım kolaylığı gerekse maddi açıdan oldukça uygun olan bu yerleri www.arastiriyor.com olarak sizler için derledik.

İstanbul’a yakın en önemli 5 tatil bölgesi ve bu bölgeler hakkında bilgiler için yazımızın tamamını okumanızı öneririz.

İstanbul’un gürültülü ve stresli yaşantısından bir an olsun kurtulmak ve doğa ile bütünlük içerisinde huzurlu bir ortam yaşamak isteyenler için hazırlamış olduğumuz İstanbul’a yakın tatil yerleri adlı listemizden sizden istediğiniz ve aklınıza yatan yeri seçerek, yakın bir yerde tatil imkanı yakalayabilirsiniz.

İstanbul’a yakın 5 tatil yeri

KARASU

Karasu
Karasu

İstanbula yakın tatil yeri mi arıyorsunuz? İşte sizler için bu kriterlere uygun harika bir yer Karasu. Sakarya’ya bağlı olan Karasu, son dönemlerde İstanbul’dan gelen günübirlik yazlıkçılar ve çeşitli inşaat firmalarının reklamları ile artan daire satışları ile Marmara Bölgesi’nin büyüyen yıldızı oldu.

İstanbul’dan 2.5 saat kadar uzaklıkta!

Kış nüfusu 50.000 civarı olan Karasu’da, yaz nüfusu ise geçen yıl ki yaz dönemi verilerine göre 800.000 civarında seyretmekte. Bu büyük yükseliş ile beraber yapılan reklam ve çeşitli kampanyalar ile oldukça adından söz ettirmeyi başaran Karasu’ya İstanbul’dan otomobil ile yaklaşık 2.5 saat sürede gidebiliyorsunuz.

Dünyanın en uzun 3. kumsalına sahip!

22 Kilometre uzunluğunda Türkiye’nin en uzun, Dünya’nın ise 3. en uzun sahiline sahip olan Sakarya Karasu ilçesi, doğal güzellikleri, şifalı kumu ve eğlence mekanları ile sizleri bekliyor.

Karasu’da gezilecek belli başlı önemli yerler ise şu şekilde:

 • Maden deresi
 • Acarlar longozu
 • Küçükboğaz gölü
 • Yenimahalle

KEFKEN

Kefken
Kefken

Marmara bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kefken, Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı bir tatil köyüdür. Tem otoyolu üzerinden Kocaeli Kandıra sapağından ulaşım sağlanabilen Kefken’e ulaşım oldukça rahattır.

Kocaeli ilinin en önemli turizm bölgelerinden biri olan Kefken’de, yaz ayları oldukça kalabalık geçebilmektedir. Özellikle İstanbul ve çevre illerden gelen günü birlik ziyaretçiler ile sahilde yer bulmak oldukça zor olabilmektedir.

Durgun ve dalgasız bir deniz için Kefken!

Şirin ve butik tarzdaki otel yapılaşması ile dikkatleri çeken Kefken, deniz bakımından da şanlı bir bölgede yer almaktadır ki Karadeniz olmasına rağmen oldukça düz ve dalgasız bir denizi bulunmaktadır.

Kefken’de gezilecek belli başlı yerler ise şu şekildedir;

 • Kefken adası
 • Pembe kayalar
 • Yeşil köy
 • Kapri
 • Miço limanı
 • Yelken kaya ve uzum kum

AĞVA

Ağva
Ağva

İstanbul’a 97 km kadar uzaklıkta yer alan Ağva, Göksü ve Yeşilçay nehirleri arasında, Karadeniz’e sahili olan doğa harikası yerlerden biridir. Daha önceleri yaz ayları için tercih edilen Ağva artık özellikle de İstanbul’lular için şehrin gürültüsünden kurtulmak için iyi bir alternatif haline geldi.

İstanbul ilinin sınırları içerisinde yer alan Ağva, İstanbul Şile ilçesine bağlıdır.

İstanbul’dan 1.5 saat kadar uzaklıkta!

İstanbul’dan yaklaşık olarak otomobil ile 1.5 saat kadar uzaklıkta yer alan Ağva’da, yeşilliklerin içerisinde huzur bulurken masmavi denizi içerisinde kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz.

Yeşillik, doğa ve deniz ile bütünlük için Ağva!

3 km  kadar sahil uzunluğa sahip olan bölge, her geçen gün ziyaretçi sayısını arttırmakta. Özellikle otel mimarisi ile dikkat çeken Ağva’da butik otellerin şıklığı ve kalitesi sizi cezbedecektir.

Ağva’da gezilecek belli başlı yerler ise şöyledir;

 • Kilimli koyu
 • Gelin kayası
 • Saklı göl

ŞİLE

Şile
Şile

İstanbul iline bağlı bir İlçedir. Son zamanlarda popülerliği iyice artmakta olan Şile’de, günübirlik ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. İstanbul ve çevre iller ile ulaşım konusunda sıkıntısı olmayan Şile, Marmara bölgesinin Karadeniz kıyısında yer alır.

Ulaşım ve konaklama konusunda çeşitliliği bulunan Şile‘de irili ufaklı birçok otel ve pansiyon bulabilirsiniz.

Tarihi yapısı ile beraber birçok mağarası ile dikkat çeken Şile’de gezebilecek oldukça fazla mekan bulunmaktadır.

Şile’de gezilecek belli başlı yerler şu şekildedir;

 • Değirmen çayırı şelalesi
 • Şile kalesi
 • Onbir göller vadisi
 • Kumbaba tepesi
 • Ağlayan kaya

KİLYOS

Kilyos
Kilyos

İstanbul’un trafik ve kargaşasından uzak, deniz ve doğa ortamı ile beraber kaçamak yapmak isteyenlerin uğrak yerlerinden biridir Kilyos. İstanbul ili sınırları içerisinde yer alan Kilyos, İstanbul Sarıyer ilçesine bağlı bir tatil bölgesidir.

Son yıllarda artan yazlıkçı akınları ile beraber hızla adından söz ettirmeye başlayan Kilyos’da daha çok İstanbul içinden gelen yazlıkçılar hakimdir.

Ulaşım konusunda da birçok avantajı elinde bulunduran Kilyos, İstanbul’un birçok önemli bölgesine yakınlığı ile dikkat çekmekte.

Kilyos’dan Sarıyer 11, Taksim 32 ve İstanbul Atatürk Havalimanı ise sadece 50 kilometredir.

Kilyos’da gezilecek belli başlı yerler şu şekildedir;

 • Tarihi çınar ağacı
 • Kilyos kalesi

 

5 YORUMLAR

 1. Karasu’ya İstanbul’dan otomobil ile yaklaşık 2.5 saat sürede gidebiliyorsunuz.gercekten kumsal olarak çok büyük bir o kadarda güzel yerler.

CEVAP VER