Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

4
1015
Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Çok eskilerden gelen “ EV Alma Komşu Al” sözü artık dönemimiz için farklı ve değişik bir yaşam stiline doğru ilerleme kaydediyor denilebilir. Ev alırken nelere dikkat edilmeli konusunda ilk olarak alınması düşünülen evin konumunun belirlenmesi çok önemli olacaktır. Ev alımları için acele etmeyin, ev alımı yapacağınız semtte iyi bir araştırma yapmanız sizin için karlı bir alışverişin ilk adımı olacaktır.

Satın almadan önce anlaşmadan önce dairenin alım ve satımı hakkında muhakkak belediyeden ve tapudan ayrı ayrı bilgileri temin edin. Bunlar sizin gizli araştırmalarınız olsun. Bunu araştırmayı kimseye söylemeden tek başınıza yapın.

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Almayı hedeflediğiniz ev eğer henüz yapım aşamasında ise kesinlikle kat irtifak tapusunu alın. Hatta bunu almakla kalmayın evi tamamlayacak kişi ile özel bir sözleşme yaparak, bu sözleşme içine zamanında teslim edilmediğinde uygulanacak cezai müeyyedeleri belirtin. Hazırlanan sözleşmede kart ittifakının evin bitiminden sonra kat mülkiyetine çevrilmesi gibi önemli yazılımları ihmal etmeyin.

Ev alırken nelere dikkat edilmeli konusunda eğer pek bilgi sahibi değilseniz, art niyetli kişilerden korunmak için muhakkak bir emlakçıdan yardım talep edin.

4 YORUMLAR

  1. Alınacak konut veya işyerinin bulunduğu bina üzerinde kat mülkiyeti olup olmadığının tapu sicil müdürlüğünden öğrenilmesi gerekir.

CEVAP VER